A A A
Ta strona używa plików cookies. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies. Dowiedz się więcej.
 

Katalog zasobów Szkoła podstawowa kl. 4-6 Zajęcia techniczne

Uruchom Pobierz zasób

Program nauczania zajęć technicznych - II etap edukacyjny


Prezentowany program nauczania zakłada ścisłe powiązanie wiedzy z umiejętnościami praktycznymi. Zakłada przede wszystkim analizowanie środowiska technicznego w celu uczestnictwa ucznia w procesie zdobywania informacji. Następnym krokiem staje się samodzielne planowanie przez ucznia i wykonywanie przez niego praktycznych działań/zadań technicznych. Program realizuje zagadnienia zapisane w podstawie programowej uzupełnione informacjami z przedmiotów przyrodniczych oraz dodatkowymi treściami z wiedzy ogólnej. Do przekazywania treści przedmiotowych proponuje się różnorodne sposoby przeprowadzania zajęć, zwłaszcza tzw. metody i techniki aktywizujące.

Program nauczania został nagrodzony w III edycji konkursu, ogłoszonego przez Ośrodek Rozwoju Edukacji na modelowe programy nauczania zgodne z nową podstawą programową kształcenia ogólnego. Program wykorzystuje środki multimedialne oraz materiały edukacyjne dostępne na portalu Scholaris.


  Liczba wyświetleń: 25185
  Liczba pobrań: 537
  Dodano: 2013-07-31
ORE00031 (101402)