A A A
Ta strona używa plików cookies. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies. Dowiedz się więcej.
 

Katalog zasobów Szkoła podstawowa kl. 4-6 Matematyka Punkt podstawy programowej 2.5

Uruchom Pobierz zasób

Matematyka realistyczna - Program nauczania matematyki dla drugiego etapu edukacyjnego


Program Matematyka realistyczna jest pierwszą próbą adaptacji teorii Realistic Mathematics Education do polskiego systemu szkolnego i najnowszej podstawy programowej. Koncepcja programu i związanych z nim niezbędnych metod, środków dydaktycznych i form organizacji pracy nauczyciela z uczniami bardzo odbiegają od szkolnej tradycji. Program jest przy tym zgodny z zaleceniami dydaktycznymi podstawy programowej. Przymiotnik „realistyczna” wskazuje, że w rozwijaniu myślenia matematycznego, szeroko wykorzystywane będą konteksty realistyczne, to jest przemawiające do wyobraźni uczniów (posługiwanie się kontekstem, posługiwanie się modelami, posługiwanie się własnymi produktami i konstrukcjami uczniów, interaktywność).

Program nauczania został nagrodzony w III edycji konkursu, ogłoszonego przez Ośrodek Rozwoju Edukacji na modelowe programy nauczania zgodne z nową podstawą programową kształcenia ogólnego. Program wykorzystuje środki multimedialne oraz materiały edukacyjne dostępne na portalu Scholaris.


  Liczba wyświetleń: 13172
  Liczba pobrań: 421
  Dodano: 2013-07-31
ORE00025 (101392)