A A A
Ta strona używa plików cookies. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies. Dowiedz się więcej.
 

Katalog zasobów Gimnazjum Zajęcia artystyczne (przedmiot uzupełniający)

Przejdź do strony

Inspiracje na pokaz, czyli jak zrozumieć Annette Messager?


Piękny plastycznie film, z wysmakowanymi ujęciami operatorskimi przedstawia sylwetkę i twórczość jednej z wybitniejszych francuskich artystek Annette Messager. Na przykładzie prac pokazanych w Zachęcie na wystawie Na pokaz/Faire parade przedstawiono źródła inspiracji artystki: od horrorów, przez kolekcjonerstwo, po tradycje wotywne i ludzkie lęki. Ukazano też Annette Messager jako artystkę feministkę, tworzącą w czasach feministycznej rewolty i opisującej pozycję kobiety w społeczeństwie (była pierwszą kobietą, która prezentowała Francję na Biennale w Wenecji w 2005 roku – za wystawę w pawilonie francuskim otrzymała statuetkę Złotego Lwa).

O feminizmie w kontekście artystek polskich, a szczególnie Marii Pinińskiej-Bereś opowiada Ewa Toniak, kuratorka wystawy Trzy kobiety (Zachęta, 2011) Twórczość Annette Messager prezentuje Anna Tomczak – kuratorka wystawy Na pokaz/Faire parade (Zachęta 2010).

 

Czas trwania filmu: 24 min.

 


  Liczba wyświetleń: 11287
  Liczba pobrań: 1
  Dodano: 2011-09-16
IMP_1033604 (67962)